Pomaluj świat swoimi kolorami

Kolory zgodne z zasadami feng-shui

Według zasad feng shui kolory w sypialni mają duży wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego projektując sypialnie zgodną z tym nurtem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na barwy ścian i mebli.

Zasady feng-shui proponują wprowadzenie do sypialni kolorów Ziemi i Ognia, a także metalu. W praktyce są to odcienie różowego, żółtego, białego, złotego, czerwonego i beżowego.

Kolory dobieramy też w zależności od stylu naszej sypialni:

  • Sypialnia w stylu wody – pomieszczenie znajdujące się na północy –urządzona na niebiesko lub czarno. Udekorowana niebieskimi zasłonami, falbanami i zwiewnymi tkaninami.

 

  • Sypialnia w stylu drewna – na wschodzie i południowym wschodzie –lekka, świeża, w odcieniach zieleni. Podłoga naturalna, brązowa. W takim pomieszczeniu możemy pozwolić sobie na więcej drewnianych dodatków.

 

  • Sypialnia w stylu ziemi – na północnym wschodzie i południowym zachodzie – powinny w niej królować beże, żółcie i brązy. Pasują do niej ciężkie zasłony i dywany.

 

  • Sypialnia w stylu ognia – na południu –ognista, czerwona, lub  purpurowa. Desenie tkanin i dekoracje mają ostre kształty.

Chic luxury hotel pink, red, bedroom, chandelier, front view

 

  • Sypialnia w stylu metalu – na północnym zachodzie i zachodzie –zastosuj metalowe meble i ramy. Wprowadź kolor biały, złoty lub srebrny. Chłód kolorystyczny przełam opływowymi kształtami mebli i  dodatków.

 

Wnętrza urządzanie zgodnie z zasadami feng-shui są przestronne i klimatyczne. Zapewniają dobrą energię i znakomite samopoczucie. Sprawiają, że lepiej się śpi, co zapewnia lepszą wydajność i efektywność w pracy.

Brak komentarzy

Skomentuj